1. Волонтер - вільна людина. Пам'ятайте, що у Вас є своє життя, сім'я, навчання/робота та Ви відповідаєте за неї. Зруйнований і нещасний волонтер допомогти нікому не може. Бережіть себе!
2. Волонтер повинен завжди пам'ятати, що важливо не тільки допомогти, але й не нашкодити.
3. Не чекайте подяки від тих, кому Ви допомагаєте. Якщо Ви вирішили допомагати - це Ваш особистий вибір і, в першу чергу, Ви робите це для самого себе.
4. З увагою ставитися до рекомендацій координатора проекту і лідера групи, не займайтеся самодіяльністю – це загрожує великими проблемами.
5. Якщо Ви працюєте в команді, ніколи не сперечайтеся з товаришами в присутності гостей і співробітників організації-партнерів, не вступайте в конфліктні ситуації з адміністрацією установ, спортивних об'єктів і іншими представниками влади. Це може закрити вхід у дану організацію не тільки Вам, але й іншим волонтерам.
6. Не давайте себе використовувати і маніпулювати собою. Тримайте дистанцію і ні в якому разі не давайте свій домашній телефон, адресу і т.д. Ви маєте право говорити «Ні». «Так» Ви теж маєте право говорити.
7. Підтримуйте співпраця з іншими суб'єктами організації, яка залучила Вас в якості волонтера. Пам'ятайте, що те, що Ви робите – це тільки частина цілого, а не все ціле. Бережіть свій час і час інших людей.
8. Важливо розуміти, що кожен з нас представляє обличчя нашої країни, тому волонтеру необхідно знати сучасний етикет – це своєрідний кодекс хороших манер та правил поведінки: як правильно вести себе в громадських місцях, приймати гостей, організовувати урочисті прийоми та багато іншого. Знання етикету дозволить волонтеру справити приємне враження: як зовнішнім виглядом, так і манерою поведінки.
9. Якщо у Вас виникають проблеми, не треба боротися з ними поодинці, завжди можна звернутися за порадою до більш досвідченим товаришам: координаторам проекту, лідерам групи або психологів.