Енергоефективне освітлення у спортзалах шкіл м.Одеси

Пілотний проект із заміни освітлення в спортивних залах шкіл №1 та №120 на енергоефективне.

З ініціативи громадської організації «Фонд розвитку міста Одеси» спільно з Одеським муніципальним енергетичним агентством комунального підприємства «Агентство програм розвитку м. Одеси» було відібрано ЗОСШ №1 та №120, які взяли участь у пілотному проекті «Енергоефективне освітлення в школах м. Одеси».

В рамках проекту було зроблено заміну системи освітлення у спортивних залах даних навчальних закладів на енергоефективне. На реалізацію проекту було отримано грант (безвідплатна фінансова допомога) на придбання ламп від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Так 31 березня 2016 у загальноосвітній школі №1 відбулося урочисте відкриття оновленого спортивного залу, у якому була проведена повна заміна старої системи освітлення на сучасні світодіодні світильники (LED). Стара система освітлення, яка була встановлена у спортивному залі, була повністю морально й фізично зношеною: ртутні лампи небезпечні для застосування у школах, особливо у спортивному приміщенні, де вони можуть бути пошкоджені м’ячем, також ртутні лампи не забезпечували достатній рівень та якість освітлення, що незадовільно впливало на стан зору учнів. До того ж значна частина ламп не працювали, так як розташовані на висоті 6,4 метрів, що ускладнює їх своєчасну заміну. Оновлена ж система освітлення дозволила знизити кількість 40 ртутних світильників до 20 світодіодних, що значно полегшило їх поточне обслуговування завдяки подовженого терміну експлуатації світлодіодних світильників, причому енергоспоживання скоротилося на 1500 Ватт*год, а освітленість виросла більш ніж в три рази – з 80 люкс до 250 люкс. Перед початком робіт були проведені розрахунки та візуалізація за допомогою спеціального програмного забезпечення DIALux 4.12, що дозволило спланувати технічні вимоги та місце розташування світильників для досягнення кращих ергономічних та економічних характеристик.

Напишіть відгук